Člen predstavenstva akciovej spoločnosti Nitrianska teplárenská spoločnosť, a.s.

Mesto Nitra

Miesto práce
Nitra
Termín nástupu
dohodou
3 200 EUR/mesiacminimálna suma hrubej mzdy od 3 200,- € (brutto/mesačne). Finálna výška bude stanovená podľa skúseností a kvalifikácie úspešného kandidáta + výkonnostné ročné odmeny po dosiahnutí cieľov (schvaľuje dozorná rada pri stanovení cieľov). Odmena člena predstavenstva bude poskytovaná na základe zmluvy o výkone funkcie člena predstavenstva podľa Obchodného zákonníka.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

  • Strategické riadenie: podieľanie sa na tvorbe dlhodobej stratégie spoločnosti a jej implementácii s cieľom zabezpečiť udržateľnosť a rast spoločnosti, definovanie strategických cieľov a smerovania spoločnosti, vrátane plánovania investícií a modernizácie infraštruktúry.
  • Finančné riadenie: schvaľovanie a sledovanie rozpočtu spoločnosti, vrátane monitorovania finančných výsledkov a výkonnosti, zabezpečenie správneho finančného riadenia a transparentnosti v rámci spoločnosti, implementácia externých dotačných zdrojov z Európskej únie, zhodnocovanie majetku organizácie.
  • Operatívne riadenie: dohľad nad prevádzkou teplárenskej siete a zabezpečenie spoľahlivých a efektívnych dodávok tepla, schvaľovanie plánov na údržbu a modernizáciu zariadení a technológií, spolupráca s poslancami Mestského zastupiteľstva v Nitre, úzka spolupráca s odbormi/organizačnými jednotkami Mestského úradu v Nitre, Dozornou radou NTS, a.s. a primátorom mesta Nitry.
  • Zákaznícke služby a vzťahy: zabezpečenie vysokej úrovne služieb a spokojnosti zákazníkov, vrátane riešenia sťažností a zlepšovania kvality služieb, efektívna komunikácia s verejnosťou, zákazníkmi a zainteresovanými stranami o činnosti a plánoch spoločnosti.
  • Právne a regulačné záležitosti: zabezpečenie, že spoločnosť dodržiava všetky príslušné zákony, predpisy a normy, získavanie a udržiavanie potrebných licencií a povolení pre činnosť spoločnosti.
  • Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci: zabezpečenie dodržiavania bezpečnostných predpisov a ochrany zdravia pri práci, organizácia školení pre zamestnancov v oblasti bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci.
  • Environmentálna zodpovednosť: implementácia environmentálnych iniciatív a zodpovedného prístupu k životnému prostrediu, podpora energetickej efektívnosti a využívania obnoviteľných zdrojov energie.
  • Personálne riadenie: dohľad nad náborom, vzdelávaním a rozvojom zamestn

mobil, notebook

Informácie o výberovom konaní

Zoznam požadovaných dokladov:
• prihlásenie do výberového konania na pozíciu člena predstavenstva Nitrianska teplárenská spoločnosť, a.s.
• štruktúrovaný profesijný životopis
• čestné vyhlásenie o bezúhonnosti
• čestné vyhlásenie o ukončení vzdelania
• čestné vyhlásenie o požadovanej riadiacej funkcii, (uvádzať obdobie od : mesiac, rok/ do : mesiac, rok)
• vypracovanie písomného zadania formou prezentácie na tému: „Stratégia a koncepcia rozvoja spoločnosti Nitrianska teplárenská spoločnosť, a.s.“ v rozsahu max. 10 strán
• písomný súhlas so zverejnením a spracovaním osobný údajov, so zverejnením životopisu a prezentácie v zmysle zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov na účel výberového konania a vymenovania do funkcie v mestskom zastupiteľstve

Dátum a miesto podania žiadostí:
Požadované doklady je potrebné zaslať poštou alebo priniesť osobne do podateľne Mestského úradu v Nitre na adresu: MESTO NITRA, Mestský úrad, Štefánikova tr. č. 60, kancelária prednostu, 950 06 Nitra, v termíne do 7. júna 2024 do 13.00 h. Obálku s materiálmi označiť „VK Nitrianska teplárenská spoločnosť, a.s. - neotvárať“ Pre posúdenie dodržania lehoty je rozhodujúci dátum doručenia žiadosti do podateľne Mestského úradu v Nitre. Platí odtlačok prezentačnej pečiatky Mesta Nitry .

Informácie pre uchádzačov:
Nejedná sa o výberové konanie v zmysle § 5 zákona č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov.

Výsledok výberového konania má odporúčací charakter. Po uskutočnení výberového konania, a na základe odporúčania výberovej komisie, primátor mesta Nitry Marek Hattas predloží Mestskému zastupiteľstvu mesta Nitry na schválenie návrh na vymenovanie úspešného kandidáta na funkciu člena predstavenstva Nitrianskej teplárenskej spoločnosti, a.s. v zmysle ustanovenia § 11 ods. 4 písm. l) zákona č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov.

Vašimi predloženými dokladmi sa budeme zaoberať a Vami poskytnuté informácie starostlivo posúdime.

Mesto Nitra si vyhradzuje oprávnenie pozvať na osobný pohovor len vybraných uchádzačov, ktorí splnia všetky stanovené podmienky a predložia všetky požadované doklady.

Na oneskorene podané žiadosti o účasť na výberovom konaní sa nebude prihliadať.

Výberové konanie vyhlasujeme prostredníctvom portálov:
www.nitra.sk, www.sluzbyzamestnanosti.gov.sk a www.profesia.sk .
Pri prihlasovaní elektronicky na e-mail: [email protected] platí dátum doručenia mailom podanej žiadosti do e-mailovej schránky zamestnávateľa.

Vybraní uchádzači budú na osobný pohovor pozvaní telefonicky alebo elektronicky.
Odoslaním vášho životopisu súhlasíte so spracúvaním osobných údajov pre účel výberového konania a následne na vykonanie predzmluvných opatrení spočívajúcich v posúdení Vašich znalostí a skúseností na zverejnenú pracovnú pozíciu.
Viac informácií o spracúvaní osobných údajov nájdete na Ochrana osobných údajov

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

7.6.2024 (ostávajú ešte 4 dni)

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

• výhodou vysokoškolské vzdelanie I. alebo II. stupňa • výhodou ekonomické, stavebné alebo právne vzdelanie

Prax na pozícii/v oblasti

• preukázateľné min. 3 ročné skúsenosti v riadiacej funkcii, výhodou je riadenie spoločnosti alebo e

Počet rokov praxe

3

  • Občianska bezúhonnosť
  • Organizačné a riadiace schopnosti
  • Vysoká miera samostatnosti a osobného nasadenia pri dosahovaní cieľov
  • Výborné komunikačné schopnosti
  • Prehľad v ekonomickej, právnej a oblasti energetickej správy
  • Znalosť práce s PC (Office) na vynikajúcej úrovni
  • Znalosť slovenského jazyka
  • Znalosť anglického, či iného cudzieho jazyka výhodou
  • Skúsenosti s verejným obstarávaním výhodou
  • Skúsenosti s PRINCE2 a CAF výhodou
  • Typicky požadovaný typ vzdelania: N/A
  • Hard skills: N/A
  • Soft skills: N/A

Miestna samospráva.
Mesto Nitra je samostatný územný samosprávny a správny celok Slovenskej republiky; združuje osoby, ktoré majú na jeho území trvalý pobyt.
Mesto Nitra je právnickou osobou, ktorá za podmienok ustanovených zákonom č. 369/1990 Zb. (Zákon o obecnom zriadení) samostatne hospodári s vlastným majetkom a vlastnými príjmami. Základnou úlohou samosprávy je starostlivosť o všestranný rozvoj jej územia a o potreby jej obyvateľov.

Počet zamestnancov

500-999 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Katarína Koprdová
E-mail: poslať životopis
ID: 4834796  Dátum zverejnenia: 20.5.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 3 200 EUR/mesiac